Bolków

Home \ Bolków

Zapraszamy Państwa do Bolkowa

Gmina Bolków obejmuje teren o pow. 153 km2 położony na wysokości 260 – 550 m npm w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Podstawowe atuty gminy Bolków to jej korzystne położenie geograficzne, urozmaicone ukształtowanie terenu oraz szereg atrakcji turystycznych i przyrodniczych.

Dogodne położenie gminy Bolków przy drogach krajowych nr 3 i nr 5, w odległości ok. 70 km od Wrocławia i ok. 30 od Jeleniej Góry sprawia, że sieć drogowa jest dobrze rozwinięta. Tereny gminy są w szczególności obszarami rolniczymi, co sprzyja rozwojowi agroturystyki oraz stwarza dogodne warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Na terenie gminy znajdują się rezerwaty przyrody: Różowe Wapienie w Nowych Rochowicach oraz Buki Sudeckie w obrębie Nowych Rochowic i Mysłowa. Natomiast jej znaczna część leży w zasięgu otuliny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego „Chełmy”.
Znaczne obszary leśne oraz górski charakter dają pełne predyspozycje zarówno do uprawianie turystyki pieszej, jak i rowerowej. Natomiast amatorzy wypoczynku nad wodą mają do dyspozycji stawy wodne w miejscowości Muchówek.

Licznie występujące zabytki sprawiając, że teren gminy może stać się niezwykle interesującym miejscem, szczególnie dla turysty szukającego doznań estetycznych. Dobrze zachowane obiekty, szczególnie te o charakterze sakralnym przyciągają z wielu stron rzesze turystów. Walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz wyjątkowe zabytki to atuty, które spełnią oczekiwania turystów zapewniając im niepowtarzalne wrażenia.

Źródło