List Burmistrza Jawora Pana Emiliana Bery

Home \ List Burmistrza Jawora Pana Emiliana Bery

Burmistrz-Emilian-Bera-a

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością przedstawiam leżące w centrum Dolnego Śląska miasto Jawor, miejsce nieograniczonych możliwości inwestycyjnych i dynamicznego rozwoju.

Dogodna lokalizacja w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych łączących region z granicą zachodnią i południową, niewielka odległość od stolicy Dolnego Śląska oraz preferencyjne warunki dla nowych inwestorów stwarzają jeszcze lepsze możliwości do rozwoju, sprawnej obsługi rynków międzynarodowych i współpracy.

Od wielu lat Jawor pozostaje regionalnym centrum gospodarczym, posiadającym długoletnie tradycje w przemyśle metalowym, maszynowym (w tym samochodowym), a także chemicznym i budownictwie. To miejsce prężnych inwestycji wielu firm słynących z wysokiej jakości swoich produktów. W Jaworze zainwestowały m. in. takie spółki, jak: KUŹNIA JAWOR, GLOBAL POLLENA, IS POLSKA, KORPO czy PREMIUM DISTRIBUTION. Potencjał gospodarczy miasta dostrzegł także niemiecki koncern DAIMLER BENZ – AG, który właśnie w Jaworze planuje ulokować swoją inwestycję.

Obok korzystnego położenia geograficznego, sprawnego systemu komunikacji i wykwalifikowanej kadry pracowniczej, niewątpliwym atutem Jawora są tereny inwestycyjne objęte działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze (SSEMP). To blisko 9 hektarowy obszar o szczególnych atutach dla rozwijania biznesu, świetnie skomunikowany i przygotowany do zagospodarowania.

Dzięki dogodnemu dostępowi do bocznicy kolejnej, obwodnicy miejskiej Legnica – Wałbrzych a także autostrady A4 i nowobudowanej drogi ekspresowej S3, jest to najlepsze miejsce dla nowych inwestycji, rozwoju innowacyjnych produktów i usług, dostępne od zaraz zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i dla małych przedsiębiorstw.

Dbałość o dobry klimat do inwestowania dostrzegany jest we wszystkich aspektach funkcjonowania miasta Jawora. Świadczy o tym m.in. przedsiębiorczość i kreatywność jego mieszkańców. Obecnie coraz więcej spośród nich podejmuje własną działalność gospodarczą. Pozytywnym aspektem jest również prężnie działający Związek Pracodawców Ziemi Jaworskiej, który pełni rolę „inkubatora przedsiębiorczości”, wspomagając rozwój lokalnych przedsiębiorstw.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dostosowane do oczekiwań inwestorów, wysoka jakość lokalnego rynku pracy a także kompleksowa pomoc w procesie inwestycyjnym i wsparcie licznych instytucji okołobiznesowych, to tylko niektóre z argumentów przemawiających za wyborem Jawora, jako miejsca do inwestowania.

Liczę, że docenią Państwo korzyści płynące z ulokowania swojego biznesu w Jaworze i połączą z nami swoje plany rozwojowe i inwestycyjne.

 

Emilian Bera

Burmistrz Miasta Jawora