Archives for czerwiec, 2018

Home \ 2018 \ czerwiec
cze 30

Polska jedną strefą ekonomiczną

30 czerwca 2018 r. wchodzi w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która poszerza obszar na którym można uzyskać zachęty podatkowe do niemal 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. To przełomowe zmiany, ponieważ do tej pory Specjalne Strefy Ekonomiczne funkcjonowały na zaledwie 0,08% obszaru Polski, a zasady ich działania nie były zmieniane od przeszło 20 lat. […]
cze 25

126 zezwolenie wydane przez Zarząd SSEMP S.A.

W dniu dzisiejszym (25.06.2018r.) zostało wydane 126 zezwolenie na prowadzenie działalności w obszarze Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości – Podstrefa Nowogrodziec/ Wykroty. Firma, która otrzymała zezwolenie to: Weber-Hydraulik Services Sp. z o.o. w organizacji.
cze 21

Ułatwienia dla firm – spotkanie informacyjne w Świdnicy 27.06.2018r.

Spotkanie informacyjne Świdnica Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 czerwca 2018 roku w Świdnicy, w Hotelu Fado, przy ul. Marii Konopnickiej 6. W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego,a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.
cze 18

Strefowy Klaster Edukacyjny SSEMP S.A. na konferencji regionalnej programu Erasmus+ z udziałem Wiceminister Edukacji Narodowej Marzeny Machałek

18.06.2018 r. w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu odbyła się konferencja regionalna Programu Erasmus+. Przedstawiciele Strefowego Klastra Edukacyjnego przy SSEMP S.A. mieli możliwość wysłuchać sesji plenarnej z udziałem Wiceminister Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, przedstawicieli programu Erasmus+ oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przeprowadzony został panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych: […]
cze 15

Finał Jeleniogórskiej Ligii Robotów

W dniu dzisiejszym (15.06.2018r.) zakończyła się Jeleniogórska Liga Robotów – finał rozgrywek odbył się w Zespole Szkół Technicznych „MECHANIK”. W ramach kooperacji: „Szkoły – Strefowy Klaster Edukacyjny SSEMP S.A. – Pracodawcy” podsumowano rozgrywki uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
cze 14

Kamiennogórska SSEMP na Kongresie Impact’ 18 w Krakowie

Trwa drugi dzień Kongresu Impact’ 18 w Krakowie. Tegoroczny Kongres (13-14 czerwca 2018 r.) jest poświęcony trendom technologicznym w innowacyjnych branżach oraz wyzwaniom nowoczesnej gospodarki. Podczas kongresu omawiane są kwestie przyszłości cyfrowej gospodarki dla biznesu, start-upów, nauki i administracji.
cze 13

Spotkanie Wałbrzych 20/06/2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibis w Wałbrzychu. W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.
cze 12

Spotkanie Rady Programowej Strefowego Klastra Edukacyjnego przy SSEMP S.A.

W dniu dzisiejszym (12.06.2018r.) w siedzibie Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. odbyło się spotkanie Rady Programowej Strefowego Klastra Edukacyjnego przy SSEMP S.A.
cze 06

Innowacyjne przedsiębiorstwa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje projekty w ramach działania 1.2. Innowacyjne przedsiębiorstwa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, dotyczące działań prowadzących do zwiększenia aktywności innowacyjnej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacji współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi poprzez udzielenie wsparcia w formiebonu na innowację (grantu).
cze 04

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji podpisana przez Prezydenta

„Zależy nam na zaawansowanych technologicznie inwestycjach, równomiernie lokalizowanych. Dlatego zmieniliśmy zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych, tak by z efektów rozwoju gospodarczego Polski korzystali wszyscy obywatele” – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz o podpisanej przez Prezydenta ustawie o wspieraniu nowych inwestycji.