Spotkanie z przedstawicielami firm KSSEMP w szkołach ponadgimnazjalnych w Bolesławcu

Home \ Nowości \ Spotkanie z przedstawicielami firm KSSEMP w szkołach ponadgimnazjalnych w Bolesławcu

Dnia 22 września 2017r. odbyły się spotkania w trzech szkołach ponadgimnazjalnych z Powiatu Bolesławieckiego z przedstawicielami firm Weber Hydraulika Sp. z o.o. oraz Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o. w ramach projektu Strefowego Klastra Edukacyjnego Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Celem projektu Klastra Edukacyjnego KSSEMP było przybliżenie młodzieży z Powiatu Bolesławieckiego działalności oraz oczekiwań względem nich przez firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie Podstrefy Nowogrodziec/ Wykroty Kamiennogórskiej SSEMP. W ramach projektu wytypowane firmy zaprezentowały się w następujących szkołach ponadgimnazjalnych: Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu, Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.

Firmę Weber Hydraulika przedstawiła Pani Danuta Wawrzkiewicz natomiast firmę Toyota Boshoku Poland reprezentowały Panie: Katarzyna Gnach oraz Ewa Jaromek. Młodzież kształcąca się w zawodach: technik informatyk, technik mechatronik, technik ekonomista i technik organizacji reklamy mogła dowiedzieć się o historii, działalności oraz oczekiwaniach obydwu firm względem przyszłych absolwentów szkół i potencjalnych pracowników.

W trakcie prezentacji uczniowie szkół mogli nie tylko dowiedzieć się jakie są oczekiwania względem nich przez potencjalnych pracodawców ale również zadawać pytania. Co więcej, w ramach spotkania zaprezentowana została działalność Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o podstawowej działalności i lokalizacji Podstref Kamiennogórskiej SSEMP.

Zdjęcia: Samuel Borek /-/ Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H.Sucharskiego w Bolesławcu

RELATED POSTS