Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze

Home \ Nowości \ Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze

12 marca 2018 r. Kamienną Górę odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda. Była to pierwsza, historyczna wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Kamiennej Górze. W centrum miasta Prezydent wygłosił przemówienie do przybyłych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego i zaproszonych gości. Prezydent Andrzej Duda już na początku swojego przemówienia podkreślił istotną rolę budowy drogi S3 w procesie rozwoju całego regionu:

„Jestem przekonany, że będzie to oznaczało także nową, wielka szansę dla Kamiennej Góry i dla całego Państwa powiatu” – mówił Prezydent RP w kontekście budowy drogi S3.

Podczas spotkania na kamiennogórskim rynku Prezydent RP poruszył również kwestię uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Prezydent zaapelował do dyrektorów szkół, dyrektorów przedszkoli oraz nauczycieli o rozmowy z uczniami na temat tych historycznych wydarzeń i wspominanie bohaterów tamtego okresu:

„Chciałbym żebyśmy mieli takie poczucie, jako Polacy, że ta niepodległość jest rzeczywiście nasza, że tak bardzo jej nasi pradziadkowie, dziadkowie pragnęli i odzyskali ją dla nas” – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.

 

(zdjęcia: Artur Kubieniec – Relacje Regionalne czadrow.pl)

RELATED POSTS