Międzynarodowe zamówienia publiczne - aktualności

Home \ Nowości \ Międzynarodowe zamówienia publiczne – aktualności

Aktualności:

 1. W dniach 16-18 października 2018r. Agencja NATO ds. Łączności i Informatyki (NCIA) organizuje konferencję „NIAS 2018” pt. „CYBER SECURITY SYMPOSIUM”. Do udziału w konferencji zapraszani są przede wszystkim przedstawiciele firm z sektora IT/ICT oraz przedstawiciele ośrodków naukowo-badawczych i innych podmiotów  zainteresowanych współpracą z NATO w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Informacje o konferencji znajdują się na stronie: http://nias2018.com/

Rejestracja na konferencję dostępna jest pod adresem:

http://www.parp.gov.pl/50231?_ga=2.70929104.1947059126.1532517976-2079805604.1532517976

 1. W dniu 3 września 2018r. w związku z realizacją przez PARP projektu SESAM, odbędzie się szkolenie pt. „Zamówienia publiczne Komisji Europejskiej i innych organów Unii Europejskiej z perspektywy sektora prywatnego”. Szkolenie odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia, rejestracja na szkolenie trwa na stronie PARP: http://mzp.parp.gov.pl/pl/wydarzenia/wydarzenia-aktualne/296-save-the-date-szkolenie-sesam-zamowienia-publiczne-ke-i-innych-organow-ue-z-perspektywy-sektora-prywatnego-3-wrzesnia-2018-r-warszawa
 2. PARP, wspólnie z MPiT i MSZ oraz Stałym Przedstawicielstwem ONZ w Genewie, organizuje w dniach: 4-6.09.2018 w UNOG drugą część seminarium edukacyjnego dla firm nt. zamówień ONZ i UNOG oraz networking z działami ( pracownikami) realizującymi zamówienia bez zastosowania procedury zamówieniowej, czyli w kwocie poniżej 5 tyś CHF. W programie także spotkanie z przedstawicielami Międzynarodowego Czerwonego Krzyża oraz Ambasadorem Polski prze ONZ w Genewie.

Szczegółowe informacje prześlemy w terminie późniejszym

 

Informacje:

 1. Zachęcamy do zaglądania na stronę: https://mpit.bip.gov.pl/przetargi-nato/. W ostatnich tygodniach instytucje i bazy NATO ogłosiły wiele interesujących przetargów, np. na:
 • budowa remizy strażackiej w bazie lotniczej Caslav, Czechy, (komunikat 62/18)
 • dostawę mebli biurowych do Centrum Działań Bojowych w Stavanger, Norwegia (komunikat 69/18)
 • usługi w zakresie telefonii komórkowej dla Kwatery NATO w Gallenkirchen, Niemcy,(komunikat nr 71/18)
 • wynajem i serwis fotokopiarek dla Akademii Obrony w Rzymie, Włochy,(komunikat 73/18)
 • usługi wsparcia dla sekcji zatrudnienia Kwatery Głównej NATO ( testy przyszłych pracowników) w Brukseli, Belgia,(komunikat 75/18)
 • uruchomienie i prowadzenie sklepu detalicznego w Bazie Sił Powietrznych NATO w Sigonella, Włochy,(komunikat 76/18)
 • rozwój zdolności informatycznych – automatyczny system zarządzania dla Ministerstwa Obrony Estonii, ( komunikat 79/18)
 1. Przypominamy, że Zespół Międzynarodowych Organizacji i Zamówień Publicznych MPiT ( a także PARP i PAIH SA) dysponuje internetową wyszukiwarką przetargów. Wyszukiwarka umożliwia wyszukanie ogłoszonego przez organizację międzynarodową, w jednym z ok 130 krajów, przetargu. Zachęcamy do zgłaszania do nas informacji, jakie zlecenia są poszukiwane przez przedsiębiorców, z Państwem współpracujących, i w jakim regionie świata. Dysponując takimi informacjami możemy, na potrzeby konkretnego przedsiębiorcy, wyszukać zamówienie, które może odpowiadać jego potencjałowi eksportowemu. Informacje o potencjalnie ciekawych przetargach ogłaszane są także na stronie www.przetargi-miedzynarodowe.gov.pl,
 1. W uzgodnieniu z UNOPS, PARP dokonał, w ramach Punktu Informacyjnego Międzynarodowe Zamówienia Publiczne, tłumaczenia aktualnego przewodnika po rejestracji w bazie UNGM dla firm, uzupełnionego o praktyczne komentarze dla polskich przedsiębiorców. Przewodnik znajduje się na stronie:

https://mzp.parp.gov.pl/pl/aktualnosci/293-material-edukacyjny-przewodnik-po-rejestracji-w-bazie-ungm-dla-polskich-firm

 1. Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych informuje o:
 • ogłoszonym zaproszeniu do składania ofert przetargowych na dostawę dziesięciu 12-metrowych trolejbusów niskopodłogowych, z możliwością działania bez zasilania z sieci, wraz z usługami towarzyszącymi. Zamawiającym jest przedsiębiorstwo komunalne w  Kremenchuk, Ukraina. Projekt jest współfinansowany przez: EBOR  

Więcej informacji o projekcie dostępne jest na oficjalnym portalu EBOR pod adresem https://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-180719a.html

 • ogłoszonym przez OECD wezwaniu do składania ofert przetargowych  na wdrożenie rozwiązania do planowania przestrzeni IT (IT Space Planning Solution).

Więcej informacji dostępne pod linkiem: http://www.oecd.org/fr/appelsdoffres/RFQ_286%20-%20WEB.pdf

 • ogłoszonym przez Javno Soobrakajno Pretprijatie Skopje, zaproszeniu do składania ofert w przetargu obejmującym dostawę 50 autobusów CNG (na paliwo gazowe) w Skopje. Projekt ze wsparciem finansowym EBOR.

Link do strony ze szczegółowymi informacjami nt. projektu:

https://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-180712c.html

 • ogłoszonym zaproszeniu do składania ofert przetargowych w zakresie wdrożenia elektronicznych systemów sieciowych i usług serwisowych (Web development and maintenance services). Kontraktorem projektu jest RB Rail AS  – Rīga, Latvia. (http://www.railbaltica.org/tenders/). Projekt współfinansowany jest przez Connecting Europe Facility (CEF).

31 lipca  2018 r.

(źródło: MPiT)

RELATED POSTS