Oficjalne otwarcie fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach

Home \ Nowości \ Oficjalne otwarcie fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach

FABRYKA WEŁNY MINERALNEJ TECHNONICOL
W WYKROTACH – OFICJALNE OTWARCIE

 

15 września 2021 roku nastąpi oficjalne otwarcie fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL
w Wykrotach. To wydarzenie to idealna okazja, aby porozmawiać o tym, jak produkować oraz budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie. Jak budować optymalnie.
Rejestracja i szczegóły dotyczące konferencji są dostępne na stronie:
www.sztukaoptymalnegobudownictwa.pl


TN International to producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, który zapewnia kompleksową ochronę konstrukcji – od fundamentu aż po dach. Od 1992 roku, najpierw jako TECHNONICOL, następnie jako TN International, oferuje w pełni kompatybilne systemy wykorzystywane do budowy domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych, mostów i budynków użyteczności publicznej.

Dzięki 56 zakładom produkcyjnych w 7 krajach i obecności produktów w 117 krajach, firma poprawia bezpieczeństwo i jakość życia milionów ludzi na całym świecie. Na polskim rynku marka TECHNONICOL jest obecna od ponad 15 lat.

W kwietniu 2021 firma rozpoczęła produkcję w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach (województwo dolnośląskie) to pierwszy zakład firmy w Polsce i jedna z największych inwestycji w historii spółki. Fabryka, zbudowana na terenie o powierzchni 20 hektarów w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, planuje produkcję na poziomie 90 000 ton wełny mineralnej rocznie.

Nowy zakład w Wykrotach na Dolnym Śląsku dostarcza pełną gamę asortymentu –  zarówno produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych, ocieplanych metodą ETICS czy izolacji dachów płaskich. Misją firmy jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego,

Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji, np. pył z formatowania płyt czy formacji włóknistych z rozwłókniarki jest wykorzystywany do produkcji brykietów. Wydajność brykieciarni wynosi 180 ton na dobę. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń. W fabryce pracuje 167 pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość materiałów budowlanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.

(źródło: TECHNONICOL)

RELATED POSTS