SSEMP S.A. sygnatariuszem listu intencyjnego ws. utworzenia Dolnośląskiej Doliny Wodorowej

Home \ Nowości \ SSEMP S.A. sygnatariuszem listu intencyjnego ws. utworzenia Dolnośląskiej Doliny Wodorowej
9 września 2021 r. w trakcie XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu podpisany został list intencyjny powołujący Dolnośląską Dolinę Wodorową. Dolnośląska Dolina Wodorowa zmienia oblicze Dolnego Śląska poprzez potencjał 25 sygnatariuszy, w tym Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, #KGHM, Grupa Azoty, Toyota – fabryka w Wałbrzychu, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu,, ZKlaster, #KamiennogórskaSpecjalnaStrefaEkonomicznaMałejPrzedsiębiorczości, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dziękujemy Panu Premierowi #MateuszMorawiecki za obecność i wsparcie inicjatywy 🇵🇱

„Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy tutaj, na Dolnym Śląsku, zainicjować powstanie już drugiej w Polsce doliny wodorowej. Wodór jest tym nośnikiem energii, który należy do przyszłości”– mówił premier Mateusz Morawiecki.
➡️Opracowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska strategia do 2030 r. zakłada powstanie 5 dolin wodorowych, które będą stanowić zarówno trzon transformacji energetycznej, polegającej na przezbrojeniu sieci elektrycznych i ciepłowniczych na spalanie czy współspalanie wodoru. Transformację przejdzie także transport publiczny, ponieważ wodór będzie mógł być wykorzystywany jako paliwo.
➡️W ramach Krajowego Planu Odbudowy na rozwój technologii wodorowych zostaną przeznaczone środki w wysokości 800 mln euro. W powołaniu pięciu dolin wodorowych uczestniczy Agencja Rozwoju Przemysłu. Pierwsza dolina została powołana w maju tego roku w Rzeszowie. Kolejne powstaną na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce.
 (zdjęcia: SSEMP S.A. i Artur Kubieniec – Relacje Regionalne)

RELATED POSTS