Co trzeba wiedzieć o specyfice ochrony praw własności intelektualnej w Chinach? - wydarzenie online

Home \ Nowości \ Co trzeba wiedzieć o specyfice ochrony praw własności intelektualnej w Chinach? – wydarzenie online
Rejestracja znaku towarowego w Chinach to podstawowe zagadnienie ekspansji zagranicznej marki na rynek chiński. Podczas webinarium Polska Agencja Inwestycji i Handlu przybliży Państwu sytuacje, jakie można napotkać podczas rejestracji swojego znaku w chińskim urzędzie, i na które może nie być przygotowany europejski przedsiębiorca i jego prawnik.

Zgłaszanie znaków towarowych w języku chińskim, przy którym przydaje się świadomość znaczenia poszczególnych znaków chińskich i korzyści płynących z wykorzystania konkretnego znaku, to nie jedyna cecha charakterystyczna ochrony praw własności intelektualnej w Państwie Środka. Odpowiednie wykorzystanie tych cech, a także zdawanie sobie sprawy ze specyfiki sposobu rozpatrywania wniosków o rejestrację, unieważniania ich oraz wystosowywania sprzeciwu w chińskich urzędach, może decydować o sukcesie lub problemach w rejestracji marki w Chinach.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych prelegentów na chińskim rynku, dowiedzą się Państwo, jak skutecznie wykorzystywać charakterystyczne cechy chińskiego systemu ochrony praw własności intelektualnej.

Szkolenie poprowadzą:

  • Barbara Bujny, Kierownik Regionu, Centrum Eksportu, PAIH,
  • dr Joanna Matczuk, adwokat i rzecznik patentowy, IP Boutique,
  • Michał Bielewicz, doradca w obszarze IP i sprzedaży do Chin, Trademark Partners.

Webinarium odbędzie się 14 grudnia o godz. 9:15 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium „Co trzeba wiedzieć o specyfice ochrony praw własności intelektualnej w Chinach?” jest częścią cyklu „Twoja marka w Chinach. Cykl praktycznych wykładów”, organizowanego dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek chiński.

Więcej na stronie organizatora: https://www.paih.gov.pl/20211214/webinarium_prawo_wlasnosci_intelektualnej_chiny

(źródło: PAIH)

RELATED POSTS