Zapraszamy osoby bezrobotne do korzystania z bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim
Szkolenia zawodowe muszą odpowiadać bieżącym potrzebom rynku pracy: szkolenia zgodne z Barometrem zawodów deficytowych dla powiatu/województwa, pod potrzeby pracodawców, oferty pracy, z gwarancją zatrudnienia (nie jest wymagana).
Nabycie kwalifikacji lub kompetencji w zakresie realizacji szkoleń z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego jest weryfikowane poprzez przeprowadzenie odpowiedniego ich sprawdzenia – w formie egzaminu.
Przykładowe szkolenia spełniające powyższe warunki:
– Operator robót ziemnych (np. Operator koparkoładowarki kl. III, Operator koparki jednonaczyniowej do 25 t kl. III, Operator ładowarki jednonaczyniowej do 20 t kl. III)
– Spawacz (np. MAG, MIG, TIG)
– Uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1 KV
– Prawo jazdy kat. C / C+E oraz kwalifikacja wstępna przyspieszona do kategorii C, C+E, C1, C1+E
– Księgowość z obsługą komputera ECDL BASE
– Specjalista ds. kadr i płac z obsługą komputera ECDL BASE
UWAGA !!! Wykazane powyżej szkolenia stanowią jedynie przykłady i nie należy ich traktować jako zamkniętej listy.
W przypadku szkolenia wymagającego szczególnych predyspozycji psychofizycznych, skierowanie na szkolenie bezrobotnego, poprzedzone jest skierowaniem na badania lekarskie lub psychologiczne.
Osobie uczestniczącej w szkoleniu przysługuje stypendium szkoleniowe, które miesięcznie wynosi 120% zasiłku, tj. 1489,00 zł (wg stanu na dzień 15.09.2021r.), jeżeli miesięczna liczba godzin szkolenia wynosi co najmniej 150 godzin; w przypadku niższej miesięcznej liczby godzin szkolenia, wysokość stypendium szkoleniowego ustala się proporcjonalnie, z tym, że stypendium nie może być niższe niż 20% zasiłku, tj. 248,20 zł (wg stanu na dzień 15.09.2021r.). Osoba podlega także obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym, rentowym i wypadkowemu, jeśli nie ma innych tytułów powodujących obowiązek ubezpieczeń społecznych.