STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

Home \ Nowości \ STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce, której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.

steico_fabryka
W przyszłym roku w nowej fabryce w Gromadce rozpocznie się produkcja materiałów termoizolacyjnych. W zakładzie trwają prace wykończeniowe i kompletowana jest załoga. Fot. STEICO

Fabryka w Gromadce koło Bolesławca to pierwsza inwestycja STEICO w woj. dolnośląskim, ale firma związana jest z Polską już od 1998 roku. Notowana na giełdzie spółka ma dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie). Łącznie z siedzibą w Monachium i zakładem w Casteljaloux (Francja) zatrudnia ok. 2000 pracowników.

W nowej hali, którą wybudowano na położonej bezpośrednio przy autostradzie A4 działce o powierzchni blisko 19 ha, trwa montaż maszyn oraz infrastruktury niezbędnej do realizacji procesów produkcyjnych. Zostaną tu uruchomione dwie linie technologiczne do wytwarzania sprężystych mat termoizolacyjnych, o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Trzecia linia zwiększy natomiast dotychczasowy potencjał produkcyjny płyt termoizolacyjnych o 0,5 mln m3/rocznie. Ekologiczne materiały termoizolacyjne będą wytwarzane w procesie suchym, z poddanego defibracji drewna iglastego.

STEICO jest liderem na europejskim rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych z roczną zdolnością produkcyjną ok. 4,3 mln m3. Dzięki inwestycji w Gromadce wzmocni swoją konkurencyjność i zabezpieczy dostawy na rozwijającym się rynku materiałów ekologicznych. Odbiorcami produktów jest budownictwo energooszczędne. Włókna drzewne to wysokowydajny materiał izolacyjny, który jest stosowany w nowoczesnych budynkach o najwyższych standardach efektywności energetycznej. Dzięki doskonałym parametrom rośnie również jego popularność przy modernizacji obiektów nie spełniających obowiązujących norm cieplnych.

Materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych podnoszą komfort temperaturowy w budynkach, zwiększają ich bezpieczeństwo i zapewniają długotrwałą jakość, a ponadto idealnie wpisują się w kluczowe założenia zrównoważonego budownictwa, nakreślone przez  Unię Europejską w celu powstrzymania zmian klimatycznych – mówi Iwona Maćkowiak, wiceprezes spółki STEICO CEE. – Stosując termoizolację z włókien drzewnych wybieramy surowiec odnawialny, który dodatkowo wiąże dwutlenek węgla, a jednocześnie znacząco obniżamy zapotrzebowanie na energię do chłodzenia i ogrzewania domów. To wymierne korzyści dla środowiska, ale również budżetu domowego wobec obecnych cen energii i paliw kopalnych.

W związku z planowanym uruchomieniem zakładu w Gromadce, firma oferuje nowe miejsca pracy na różnych stanowiskach. Poszukiwani są pracownicy o specjalnościach: mechanik, technolog, automatyk-elektryk, operator maszyn oraz kierownik ciepłowni. Zainteresowani znalezieniem zatrudnienia w nowej fabryce mogą również wysyłać lub składać osobiście w miejscu budowy dokumenty aplikacyjne bez definiowania stanowiska.

Chociaż dla lokalnej społeczności będzie to nowy pracodawca, STEICO było już wielokrotnie nagradzane za tworzenie miejsc pracy w najmniejszych środowiskach, przyczynianie się do rozwoju regionu oraz poprawy sytuacji jego mieszkańców. Pracownikom oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia z możliwością podnoszenia kwalifikacji zawodowych, elastycznym programem szkoleń i pakietem dodatkowych benefitów, w tym 13 pensję wypłacaną w grudniu i dofinansowanie wyjazdów wypoczynkowych. Mają zapewniony bezpłatny dowóz z miejscowości ościennych lub refundację kosztów dojazdów.

Po uruchomieniu fabryki będziemy jednym z największych pracodawców w regionie, co zwiększy szanse na znalezienie stabilnej pracy w miejscu zamieszkania lub bliskiej okolicy. Gwarantujemy przejrzysty systemem wynagrodzeń i pełen pakietem świadczeń, którym od pierwszego dnia zostaną objęci pracownicy oraz ich rodziny – zapewnia Patrycja Niemczyk-Wandowska, która odpowiada za rekrutację do fabryki w Gromadce.

Zakład spełnia wymogi bezpieczeństwa i wysokie standardy warunków pracy. Nowoczesne linie produkcyjne pozwalają na wysoki stopień automatyzacji. Pracodawca zadbał również o zaplecze biurowo-socjalne, dostosowane do potrzeb przyszłej załogi.

Zainteresowani podjęciem pracy mogą składać dokumenty osobiście na miejscu budowy w Gromadce, kontaktować się telefonicznie pod nr 668 683 850 lub aplikować pocztą elektroniczną: rekrutacjagro@steico.pl

RELATED POSTS