Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Home \ Nowości \ Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

EKG 1

W dniach 18-20 maja br. w Katowicach odbywał się Europejski Kongres Gospodarczy. Katowicki Kongres to najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Europie Centralnej, które w ciągu trzech dni, gromadzi wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy, kilka tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki.

Dnia 19 maja SSEMP S.A. brała udział w panelach dyskusyjnych EKG poświęconych przyszłości polsko-japońskich relacji gospodarczych. W szczególności omawiane były kwestie związane z bieżącym etapem negocjacji między UE a Japonią w sprawie umów o wolnym handlu (FTA) jak również o partnerstwie gospodarczym (EPA). Podczas wystąpień prelegentów słuchacze mieli możliwość nie tylko dowiedzenia się o obecnych japońskich inwestycjach w Polsce, ale również o potencjale japońskiego rynku i działaniach JETRO (Japan External Trade Organization) na rzecz promocji inwestycji bezpośrednich w Japonii.

W panelach udział brali m.in.: Radosław Domagalski-Łabędzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju; Sławomir Majman – Prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.; ShigeoMatsutomi – Ambasador Japonii w Polsce.

Źródło:

http://www.eecpoland.eu/pl/

RELATED POSTS