Nowogrodziec

Home \ Nowogrodziec

Zapraszamy Państwa do Nowogrodźca

Nie jest tajemnicą, że w znacznej części naszego kraju panuje nowa moda na przenoszenie się z miast do mniejszych miejscowości lub nawet na łono natury. Jednym z popularnych miejsc na Dolnym Śląsku jest Nowogrodziec. Skąd wzięła się ta moda? Przecież nie tak dawno młodzi ludzie chętnie pozostawiali swoje domy rodzinne w małych miasteczkach i przenosili się w poszukiwaniu pracy do Wrocławia lub Warszawy. Teraz ten trend powoli zanika i wiele osób wybiera spokojne miasteczka, wsie. Dlaczego właśnie Nowogrodziec?

Już dzisiaj rozmiar portfela powoli przestaje być wyznacznikiem szczęścia. Ludzie zaczynają mierzyć sukces i szczęście w innych kategoriach: jakim powietrzem oddycha moje dziecko, czy odżywia się z sieci fast – foodów czy też z produktów gospodarstw wiejskich, czy mamy możliwość przejażdżek rowerowych i wspólnych spacerów z rodziną w pobliskim lesie…

Wielkomiejski zgiełk nie grozi gminie Nowogrodziec, stąd chęć odetchnięcia tutaj w sąsiedztwie lasu, stawów. Gmina Nowogrodziec – zrównoważona gmina, rozwija się harmonijnie, jest spokojna, bezpieczna i zadbana. Wystarczy przejechać się przez niektóre miejscowości gminy: drogi, chodniki, kanalizacja, wyremontowane świetlice wiejskie, remizy, renowacje szkół, kamienic, nowoczesne boiska, place zabaw – to robi wrażenie!

Miasto Nowogrodziec jest kameralne, bardzo przyjazne. Zadbany Rynek, również peryferia. Do tego – to wymarzone czyste powietrze, piękna przyroda, przyjazna atmosfera dla przyjezdnych, względnie nie wysokie ceny nieruchomości.

Gmina Nowogrodziec – dla poszukujących dobrych warunków życia a jednocześnie spokojnego rytmu, dla kreatywnych i otwartych, dla ceniących odwieczne wartości rodzinne, harmonię z przyrodą, dla szanujących pracę i porządek, ekologię, ziemię i ludzi na niej pracujących!