List Burmistrza Węglinca Pana Mariusza Wieczorka

Home \ List Burmistrza Węglinca Pana Mariusza Wieczorka

DSCN0691

Szanowni Państwo !

Oferujemy tereny inwestycyjne w Czerwonej Wodzie – 6,2 ha, w Ruszowie – 17 ha oraz w Starym Węglińcu – 3,3 ha.

Dlaczego Węgliniec?

Węgliniec to niezwykłe miasto i gmina z ogromnym potencjałem, który może zostać dostrzeżony przez inwestorów. To małe miasto łączy w sobie wiele zalet, które są pożądane przez potencjalnych przedsiębiorców: dostępność pracowników, świetna infrastruktura logistyczna, przyjazne przedsiębiorcom władze gminy i tereny inwestycyjne w mało zatłoczonych lokalizacjach.

Położenie geograficzne Węglińca w trójkącie pomiędzy większymi miastami powiatowymi: Zgorzelec, Bolesławiec i Lubań, a także świetne połączenia kolejowo-drogowe z tymi miejscowościami sprawiają, że łatwo pozyskać pracowników, dostawców i kontrahentów. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci połączeń kolejowych pozyskanie pracowników z tak dużych miast jak Legnica nie stanowi problemu.

Dodatkowym atutem takiej lokalizacji jest możliwość pozyskiwania nowych pracowników bezpośrednio po ukończeniu szkoły branżowej lub technikum, ponieważ oferta edukacyjna na naszym terenie jest bardzo bogata.

Na uwagę zasługuje usytuowanie naszej Gminy w niewielkich odległościach od głównych arterii drogowych w naszym województwie: 10 km do wjazdu na autostradę A4, 30 km do wjazdu na A18, 40 km do wjazdu na S3. W niewielkiej odległości znajdują się przejścia graniczne do Niemiec i Czech.

Na terenie Węglińca znajduje się duży węzeł kolejowy – stacja PKP Węgliniec. Dworzec z mocno rozwiniętą infrastrukturą kolejową stanowi dobrą podstawę do rozwinięcia branży logistycznej bazującej na transporcie ładunków koleją, transporcie intermodalnym czy na centrum logistycznym. Liczne bocznice oraz miejsca załadunku sprzyjają inwestycjom związanym z przeładunkiem surowców bądź kontenerów z pojazdów kolejowych, na pojazdy kołowe.

Na uwagę zasługuje fakt, że kierunek rozwoju Węglińca to pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych, które będą przekształcane z dawnych terenów kolejowych, z terenów zdegradowanych, z dawnych terenów rolniczych i licznych w gminie terenów leśnych.

Dzięki staraniom władz o pozyskanie nowych tanich działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne możemy zagwarantować, że nasze tereny staną się atrakcyjne zarówno dla pracodawców jak i pracowników, którzy mając pewną pracę zdecydują się osiedlić na naszym terenie.

Wymienione atuty czynią naszą Gminę obszarem atrakcyjnym dla rozwoju turystyki, mieszkalnictwa oraz przemysłu i usług.

Jesteśmy otwarci jest na wszelkie pomysły, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju Gminy i wzbogacenia jej potencjału turystycznego i gospodarczego.

Wiemy, że inwestorzy, którzy nam zaufają będą rozwijać swoje przedsiębiorstwa, a dzięki temu staną się częścią naszej społeczności.

Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec

(-) Mariusz Wieczorek

Kontakt:

Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec

ul. Sikorskiego 3

59-940 Węgliniec
Telefon +48 (75) 771 14 35
Fax: +48 (75) 771 25 51
e-mail: burmistrz@wegliniec.pl