Sesja informacyjna o CETA

Home \ Nowości \ Sesja informacyjna o CETA

Szanowni Państwo,

w imieniu współorganizatorów  – Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasady Kanady w Polsce, Ministerstwa Rozwoju oraz partnera wydarzenia  –  ośrodka dialogu i analiz THINKTANK, serdecznie zapraszamy Państwa na sesję informacyjną wraz z dyskusją pt. CETA W PRAKTYCE z udziałem Mauro Raffaele Petriccione, Głównego Negocjatora UE ds. CETA z Komisji Europejskiej.

30 października 2016 r. w Brukseli pomiędzy Unią Europejską a Kanadą została podpisana Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa – CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement). Zniesie ona 98% ceł we wzajemnym handlu, ma ułatwić polskim i unijnym inwestorom i przedsiębiorstwom prowadzenie działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce i w Europie.

CETA budzi jednak obawy Europejczyków. Podczas sesji informacyjnej będzie można porozmawiać o faktach, szansach i wyzwaniach, jakie niesie CETA dla Polski i UE.

Sesja informacyjna odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2017 r., godz. 10:30-14:30, sala ABC, Ministerstwo Rozwoju (Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa).

Uprzejma prośba o rejestrację do dnia 20 stycznia 2017 r., za pomocą następującego linku: http://mttp.pl/rejestracja/ceta

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (CETA)

EU/Canada Trade Deal (CETA)

źródło filmu: Komisja Europejska

RELATED POSTS