Jak wykorzystać Design Thinking w rozwoju kultury organizacyjnej? - e-book „Pobudź innowacyjność w organizacji!”

Home \ Nowości \ Jak wykorzystać Design Thinking w rozwoju kultury organizacyjnej? – e-book „Pobudź innowacyjność w organizacji!”

W jaki sposób kreatywne myślenie może przełożyć się na sukces firmy i realizację celów biznesowych? Dotychczasowe Badania Innowacyjności  Przedsiębiorstw przeprowadzone przez Zespół PFR wykazały, że prawie 100 proc. firm, które w codziennej pracy wykorzystało jedną z metodyk projektowania opartą o identyfikację potrzeb klienta, wdrożyło w 2021 roku przynajmniej jedno innowacyjne rozwiązanie. Wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji, powstała specjalna publikacja, która jest praktycznym przewodnikiem po metodologii Design Thinking, służącej projektowaniu nowych produktów lub usług.ebook 1

E-book „Pobudź innowacyjność w organizacji!” jest zbiorem najlepszych praktyk i wiedzy ekspertów, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań przy pomocy metodologii Design Thinking. Jak pokazało Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw – zaangażowanie pracowników w proces kreatywnego tworzenia nowych rozwiązań przynosi organizacjom konkretne rezultaty – nowe rozwiązania, produkty czy usługi tworzone w oparciu o potrzeby odbiorców.
W e-booku każdy znajdzie:
  • Artykuły poświęcone m.in.: budowaniu atmosfery, która sprzyja tworzeniu innowacji i roli multinterdysplinarnych zespołów w firmach.
  • Komentarze ekspertów, którzy na co dzień współpracują z firmami budowy kultury organizacyjnej i dzielą się praktycznymi wskazówkami.
  • Dodatkowe materiały merytoryczne, takie jak zestawienie narzędzi cyfrowych czy kursy on-line.
E-book dostarcza odpowiedzi na kluczowe pytania, które często determinują sukces organizacji:
  • Czym jest kultura organizacji oparta na innowacyjności  i dlaczego warto o nią zabiegać?
  • Jak budować atmosferę w organizacji, która sprzyja innowacjom?
  •  Jak różnorodność zespołów wpływa na poziom innowacyjności firmy?
  •  Jakie są narzędzia wspierające innowacyjność organizacji?
Wśród ekspertów publikacji jest grono praktyków i konsultantów związanych z kulturą organizacyjną i metodyką design thinking.
E-book „Pobudź innowacyjność w organizacji!” jest już dostępny do pobrania. Publikacja ta rozpoczyna cykl e-booków poświęconych kulturze innowacji i metodom kreatywnym. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące budowania kultury opartej na innowacjach oraz narzędzia, które można zaimplementować w procesie.
Przygotowany e-book jest doskonałą bazą wiedzy, która uzupełniona o warsztaty z trenerem, pozwoli trwale przestawić działanie firmy lub wybranego zespołu na tory codziennego korzystania z metod kreatywnego projektowania innowacji. W ramach programu Sieć Firm Przyszłości PFR każda organizacja może skorzystać z bezpłatnego kursu online Projektanci Design Thinking dla firm lub komercyjnych warsztatów z trenerem, podczas których pracownicy danej firmy będą pracować nad konkretnymi rozwiązaniami. Firma, która zdecyduje się na udział w warsztatach ma szansę m.in.: opracować prototyp nowego rozwiązania (np. produktu, usługi, procesu) czy zdobyć konkretne kompetencje jak stosować metodykę DT w innych projektach wewnątrz organizacji.
Pobierz bezpłatnego e-booka.
(źródło: PFR)

RELATED POSTS