Seminarium biznesowe ONZ dla producentów żywności. MRiT zaprasza do udziału

Home \ Nowości \ Seminarium biznesowe ONZ dla producentów żywności. MRiT zaprasza do udziału

7 marca 2024 r. ONZ organizuje bezpłatne seminarium biznesowe, na którym omówione zostaną możliwości uczestnictwa w zamówieniach na dostawę żywności dla operacji pokojowych. – To duża szansa dla polskich firm z branży spożywczej. Wkrótce Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosi przetargi na te produkty – informuje wiceminister Tomczak. Rejestracja na wydarzenie potrwa do 29 lutego br.

Zachęcamy przedsiębiorców związanych z produkcją, magazynowaniem i międzynarodowym transportem produktów żywnościowych do udziału w seminarium. Będzie to kompendium wiedzy o rejestracji w systemie UN Global Marketplace (UNGM) oraz o udziale w danej formie przetargu. Wartość  zamówień dla Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczących tej kategorii usług, to ok. 300 mln dolarów rocznie. Rynek przetargów związanych z żywnością ONZ wart jest ponad 3,7 mld dolarów rocznie

– wskazuje wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak.

Udział w spotkaniu będzie możliwy po wypełnieniu  formularza rejestracyjnego  oraz dostarczeniu ONZ dokumentów świadczących o doświadczeniu w wykonywaniu podobnych usług.

Szansa dla polskich firm

ONZ planuje ogłaszanie zamówień na racje żywnościowe dla misji prowadzących operacje pokojowe. Organizacja ta oczekuje od potencjalnych dostawców kompleksowych usług, polegających na pozyskaniu produktów żywnościowych wysokiej jakości, magazynowaniu ich i dostarczaniu do końcowych odbiorców (operacji pokojowych). ONZ nie przewiduje odbioru żywności od producenta i samodzielnego magazynowania czy transportu do misji. Kontrakt obejmować będzie kompleksową usługę.

Szczegółowe informacje dla przedsiębiorców znajdują się na stronie ONZ.

Rejestracja zgłoszeń jest możliwa poprzez formularz do 29 lutego 2024 r.

źródło: MRiT

RELATED POSTS