Bauer Print Wykroty z kolejnym zezwoleniem

Home \ Nowości \ Bauer Print Wykroty z kolejnym zezwoleniem

W dniu dzisiejszym w siedzibie Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze zostało wydane kolejne, już 121 zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w granicach Kamiennogórskiej SSEMP. Nowe zezwolenie dla firmy Bauer Print Wykroty Sp. z o.o. Sp. K., odebrał osobiście Prezes BPW, Pan Mariusz Kącki. To już trzecie zezwolenie dla firmy Bauer Print Wykroty – wiodącego inwestora Kamiennogórskiej SSEMP.

DSC_0027
Od lewej: Prezes SSEMP S.A. Tadeusz Rycharski i Prezes BPW Mariusz Kącki

Drukarnia BPW w Wykrotach jest najnowocześniejszym zakładem wklęsłodrukowym w Europie; BPW to jednocześnie największa drukarnia tego typu w Europie Środkowej. Uruchomiona w 2006 roku drukarnia do dziś przeszła już dwie fazy rozbudowy i modernizacji. Obecnie w BPW pracują cztery maszyny wklęsłodrukowe z możliwością zastosowania wstęgi papieru o szerokości aż 3,68 m. Każda z maszyn w BPW może z jednego obrotu cylindra wydrukować składkę o objętości 192 stron w formacie A4 lub nawet 224 strony w formacie mniejszym. Tak duże objętości możliwe są do wykonania zarówno dzięki wspomnianej imponującej szerokości roli, i unikatowego na skalę światową obwodu cylindra drukującego. 

DSC_0029
Od lewej: Prezes BPW Mariusz Kącki i Wiceprezes SSEMP S.A. Dagmara Gęborys

Maszyny w BPW są w stanie drukować z cylindrów o obwodzie do 2,0 m co pozwala na uzyskanie do 8 leżących stron z obwodu. Ten fakt, w połączeniu z prędkością druku dochodzącą do 57 000 obrotów na godzinę, umożliwia uzyskanie imponujących wydajności produkcyjnych. Technologia ta oznacza krótki czas druku nawet największych nakładowo produktów. Najnowocześniejszą technologię można spotkać w BPW również w innych działach produkcyjnych. To najwydajniejsza z obecnie dostępnych światowych technologii. Również Introligatornia wyposażona jest w najszybsze i najbardziej uniwersalne z dostępnych na rynku urządzenia do oprawy szytej oraz do oprawy klejonej. (Informacje o o firmie BPW pochodzą ze strony: www.bauer.pl)

RELATED POSTS