Wepa Piechowice z nową maszyną papierniczą

Home \ Nowości \ Wepa Piechowice z nową maszyną papierniczą

1 czerwca 2017 r. w Piechowicach, w zakładzie produkcyjnym firmy Wepa Piechowice Sp. z o.o. odbyła się uroczystość zakończenia inwestycji: „Budowa maszyny papierniczej”. W uroczystości wzięli udział: Zarząd Spółki Wepa, Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A., Wicewojewoda Dolnośląski, Burmistrz Miasta Piechowice oraz zaproszeni goście i lokalni samorządowcy.

Firma Wepa otrzymała pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w granicach Kamiennogórskiej SSEMP 30 grudnia 2006 roku. Nowa maszyna do produkcji papieru higienicznego AHEAD 2.0S włoskiego producenta Toscotec to zaawansowana linia produkcyjna wyposażona we wlew, podwójną prasę, stalowy cylinder suszący TT SYD-15FT, pokrywę Toscotec-Milltech oraz instalację odciągową oparów i pyłu. Zaplanowany na inwestycję budżet w wysokości 30 mln euro został dotrzymany.

Martin Krengel, Prezes Zarządu Grupy WEPA z siedzibą w niemieckim Arnsberg: „Gotowość do inwestowania w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne jest częścią ukierunkowanej na przyszłość strategii naszej firmy. Rozruch nowej maszyny do produkcji papieru higienicznego oznacza dalszą optymalizację łańcucha dostaw i wzmacnia naszą pozycję na obiecującym rynku wschodnioeuropejskim.”

Prezes Zarządu SSEMP S.A. podziękował firmie Wepa za wieloletnią współpracę z Kamiennogórską SSEMP oraz za rolę wiodącego inwestora w regionie i utworzenie kolejnych miejsc pracy.

RELATED POSTS